czwartek, 26 lutego 2015

Są takie miejsca

Podróżując często mijamy miejsca nam zupełnie nie znane, większości ponownie możemy już nie ujrzeć. Znajdujące się na trasie pomiędzy dwoma punktami, do których chcemy dotrzeć, wzbudzają zainteresowanie swoim wyglądem, ciekawym położeniem terenu, intrygują swoją historią i kulturą.
Dzisiaj jedno z takich szybko zmieniających się obrazów na trasie podróży.
Jadąc autokarem, zapatrzona w krajobraz polski pomyślałam, jaka szkoda, że nie można teraz wysiąść i porobić zdjęć. Myśląc patrzyłam, autokar pędził wykonując swoje zadanie.
To plusy i minusy jazdy nie własnym środkiem lokomocji.
Oglądając zdjęcia z wakacji natrafiłam na te właśnie, które zamieściłam.
Jak wspomniałam powyżej, autokar pędził, ja zapatrzona w krajobraz, starałam się, czy może też chciałam jak najwięcej zapamiętać z tego co zdołałam ujrzeć.
Ten Kościół nie zostałby na zdjęciach, gdyby nie szybko wyciągnięty aparat, pomimo wcześniejszego postanowienia, że tym razem zdjęć żadnych przez okno autokaru nie będę robiła. 
Kościół piękny w swej prostocie, ciekawy w architekturze, niosący duchowe przesłanie stał się pamiątką. 
Czasem nie jestem pewna tego co ujrzę po naciśnięciu migawki, obrazy tak szybko potrafią się zmieniać...
Odwróciłam się do tyłu, jeszcze jedno szybkie "pstryknięcie", Efekt dla mnie był wielką niespodzianką... to maleńka kapliczka umieszczona drzewie...
~~*~~
Pozdrawiam seredcznie

24 komentarze:

 1. Piękna relacja zdjęcia świetne serdecznie i wiosennie pozdrawiam wiosna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, pozdrawiam i ja wiosennie.

   Usuń
 2. Kościółek uroczy tak jak bym go gdzieś już widziała...Buziaki pa....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kościoły potrafią być łudząco podobne do siebie, ten na zdjęciu znajduje się na południu Polski
   uściski Uleńkko

   Usuń
 3. Ja bardzo często robię zdjęcia zza szyby samochodu. W autobusie jest lepiej, bo siedzi się wyżej, tylko szyby nie zawsze są czyste.
  Bardzo ładne są Twoje autobusowe zdjęcia.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zazwyczaj siadam z tyłu, a tam niestety trzęsie, mój wybór, więc już siedzę cicho:)
   Pozdrawiam Cię Jolu:)

   Usuń
 4. Czasami tak bywa, ale z doświadczenia wiem, że podróże samochodem także spłycają drogę. Ileż to sobie nie naobiecywałem, ze jak będziemy jeździli samochodem, to przy każdej okazji, będzie można przystanąć itp... bujda - inercja jest zbyt wielka.
  Najwięcej widzimy na piechotę, prawie wszystko na rowerze, Niemało konno, znacznie mniej samochodem czy motorem. Podróż samolotem to nie podróż tylko nadanie się na bagaż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, że rower i piesze wycieczki to najlepszy sposób na zwiedzanie. Dziękuję za obszerny komentarz. Pozdrawiam.

   Usuń
 5. Zdjęcia robione przez szybę samochodową są ryzykiem, ale czasami się uda coś ciekawego "złapać" aparatem, jak Tobie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, czasem jak w porę coś wypatrzę i oczywiście musi być przygotowany aparat.
   Dziękuję, pozdrawiam:)

   Usuń
 6. Jak na zdjęcia robione przez szybę.... super. Śliczny kościółek. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, piękny jest.
   Drewniane kościoły, położone wśród zieleni gdzieś na uboczu, mają szczególny urok. Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. Udało Ci się zrobić piękne zdjęcia:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Sam fakt, że chciałaś wyciągnąć aparat i strzelić fotkę to znaczy, że obiekt Ci się bardzo podobał. tez parę razy robiłem fotki z autokaru. na przykład jadąc do Francji,.
  Pozdrawiam Vojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem autobus potrafi zrobić żart… tak miałam w ostatniej podróży. Już ustawiłam sobie kadr, gdy pojazd raptownie skręcił. Żałowałam bardzo, w końcu zrezygnowałam z dalszych zdjęć, skupiłam się na powoli zapadającym zmierzchu. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 9. Piękny i ciekawy ten kościółek. Nie zawsze podczas jazdy własnym samochodem jest miejsce do zatrzymania się i spokojnego zrobienia zdjęcia. Doświadczyliśmy z mężem tego, gdy jechaliśmy do rodzinnej wsi i chciałam utrwalić miejsca znane z dzieciństwa. Dobrze jeśli jest parking lub szerokie pobocze, wtedy nikt nie staje za tobą i nie denerwuje się.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Aniu, to najlepsze rozwiązanie, wyjść z pojazdu i na spokojnie porobić zdjęcia. A taki zaplanowany wyjazd jest najlepszy. Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 10. Nie jest źle, warto zapamiętywać w kadrze takie cuda, bo nigdy nie wiadomo jak obejdzie się z nimi czas. Zresztą, bardzo lubi taką architekturę. Pozdrawiam miło i wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyszku, kiedy widzę wystające wieżyczki kościołów ponad drzewami już marzy mi się by tam dotrzeć, a że to jest niemożliwe, staram się chociaż pamiątkę mieć:) Nie zawsze z dobrym efektem, ale te zdjęcia są nawet udane. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 11. Uroczy kościółek i prawie wcale nie widać, że zdjęcie jest robione zza szyby. Jestem u ciebie pierwszy raz. Bardzo ciekawie tu jest .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wizytę, zapraszam częściej. Pozdrawiam.

   Usuń
 12. Uwielbiam architekturę drewnianą. Kościółek jest prześliczny.
  Zdjęcia mimo, że z autobusu wyszły świetne.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łucjo, ja też, drewniane kościoły mają niepowtarzalne piękno, ich urok zatrzymuje, ale nie tylko by się zachwycać, wspaniale wyciszają, nadając zupełnie inny rytm naszym myślom.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń

Miło mi, że zaglądasz na mojego bloga. Pozdrawiam serdecznie:)